Okolica


Apartamenty BlueSky znajdują w centrum Karpacza w bezpośrednim sąsiedztwie wielu atrakcji. To miejsce do którego przez cały rok przyjeżdża wielu turystów kochających góry i przyrodę. Warto się tu wybrać i poczuć atmosferę tego miejsca zwiedzając jego najciekawsze zakątki.

Jednym z nich jest Kościół Wang. To ewangelicki kościół parafialny, który w 1842 roku został przeniesiony do Karpacza z norweskiej miejscowości Vang leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce. Co ciekawe konstrukcja świątyni powstała bez użycia gwoździ. Łączenia powstały przy pomocy drewnianych złączy ciesielskich.

Do Wangu od apartamentu BlueSky jest około 6 km. Tam też jest jedno z wielu wejść na główne szlaki turystyczne Karkonoszy które są zróżnicowane pod względem długości i trudności. Na wyprawie w góry można poznać piękno Karkonoszy i specyficzną przyrodę. Po drodze Na Śnieżkę można posilić się i nabrać sił w schroniskach takich jak Samotnia czy Strzecha Akademicka.

Góry są piękne przez cały rok ale w zimie ściągają rzesze turystów, którzy mogą korzystać z białego szaleństwa na specjalnie przygotowanych stokach z wyciągami. Do najbliższego jest zaledwie 700 m. Karpacz to miejsce sportów, zarówno letnich jak i zimowych a także bogaty zasób zabytków historycznych i sakralnych.