Atrakcje

W pobliżu

Śnieżka

Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy. Z tego miejsca można podziwiać wspaniałe widoki na Kotlinę Jeleniogórską i wiele więcej. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych widoczność sięga nawet ponad 200 km. Przez większość roku odwiedza ją wielu turystów. Niedostępna może jedynie stać się zimą, gdyż wejście na szczyt może utrudniać pogoda. Na Śnieżce panuje klimat zbliżony do warunków panujących za kołem podbiegunowym. Średnia temperatura roczna nie przekracza tam 0 stopni Celsjusza.

 

Karkonosze

Karkonosze to górskie pasmo rozciągające się wzdłuż zachodniej części Sudetów. Zdecydowana większa część Karkonoszy leży po stronie Czech. Są to góry o zróżnicowanym i ciekawym ukształtowaniu terenu. Występuje tam specyficzna roślinność, nie brak też urokliwych strumyczków, rzek, wodospadów. W Karkonoszach możemy podziwiać także jeziora polodowcowe. Kto jeszcze nie nie był w tych pięknych terenach powinien to zrobić, a z pewnością będzie tam wracał.

Świątynia Wang

Świątynia Wang to ewangelicki kościół parafialny przeniesiony do Karpacza w 1842 roku z norweskiej miejscowości Vang. Został zbudowany z sosnowych bali. A jego konstrukcja wykonana jest bez użycia gwoździ. Zastąpiono je drewnianymi złączami ciesielskimi. Odwiedzając kościołek warto zajrzeć także na przykościelny cmentarz. Pochowani są tam wierni z miejscowej parafii a także ofiary gór. Ze znanych osób spoczywa tam między innymi Tadeusz Różewicz.

Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum Sportu i Turystyki to miejsce, które warto odwiedzić zwiedzając Karpacz. Wizyta z muzeum przybliża ciekawą historię tej miejscowości. Samo muzeum powstało w 1974 roku i mieści się w zabytkowym budynku przysłupowym. Zgromadzone tam zbiory są bardzo bogate i dotyczą całych Sudetów Zachodnich. Można wyróżnić w nich trzy zasadnicze działy. Są to mianowicie: „Geneza i rozwój turystyki”, „Z dziejów sportów zimowych” oraz „Ochrona przyrody”.

Wyciągi w Karpaczu

Wyciągi w Karpaczu działają przez cały rok. Mogą z nich skorzystać wszyscy ci, którzy nie mogą lub nie chcą wspinać się pieszo na po górskich szlakach. Umożliwią one w szybki sposób dotarcia na górę i w wówczas podziwiać piękne, rozpościerające się widoki na okolicę. Później już tylko pozostaje piesze zejście na dół bądź ponowne skorzystanie z wyciągu. Zimą narciarze i snowboardziści mogą w ten sposób dotrzeć na szczyt nartostrady.

Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek to miejsc, w którym możemy jako osoby dorosłe przenieść się w świat wspomnień z okresu dzieciństwa. Dla dzieci będzie to także ciekawa atrakcja, gdyż będą mogły poznać świat zabawek swoich rodziców. Muzeum powstało w 1995 roku z prywatnej kolekcji Henryka Tomaszewskiego. Zgromadzona ekspozycja prezentuje zabawki z okresu około 200 lat. W tym miejscu można także zobaczyć unikatowe lalki z Japonii, Meksyku i Australii.